Vse herpes na telo in njeno zdravljenje


Če želite začeti, razumeti, kaj herpes - virus, ki se pojavi v sluznice, ustnic, telesa, spolnih človekovih toliko mehurčkov, ki zagotavljajo človeško nelagodje v obliki srbenje, pekoč občutek, bolečina. Herpes je daleč najpogostejši virus, da okuženi 90% prebivalstva. Ta virus je znotrajcelični parazit, ki prodre gene v celicah postopoma uničuje, še naprej širi na sosednje celice.

Vendar pa s tako visoko stopnjo okužbe z virusom, ki je niso vsi ljudje kaže klinične znake. Medtem ko je močan imunski sistem pri ljudeh, virus je latentna, v mirujočem stanju in ne povzroča tegobe. Toda pri nižjih obrambe, odvisno od tipa virusa, ki okužene osebe, lahko večkrat in vodi do različnih poškodb. Za začetek, kaj herpes organa? Kako lahko kaže okužbo herpes? To je odvisno od vrste okužbe s herpesom, ki je prišel iz latentnem stanju, in sicer:


• Tip 1 herpes virus - herpes simplex, povzroča izpuščaje na ustnicah in kožo okrog ust in nosu krila. Ko se širjenje virusa pri ljudeh je povišana telesna temperatura, bolečine v mišicah in šibkost. Pogosto to vrsto herpesa povzroči drozge pri otrocih.
• tip 2 herpes virus - spolno ali genitalni herpes pojavi manj pogosto značilna herpetični izpuščaj na področju genitalij. Genitalni herpes je ponavadi lokalizirana z glavo penisa pri moških in genitalne ustnice pri ženskah z bolniki pritožujejo zaradi kurjenja, srbeča območja, mehurji in bolečine v hrbtu in trebuhu. Ženske iz pogosto povezana z izpuščaji na ustnicah in oči, kot tudi kronično predmeta in neobdelano lahko povzroči znake raka materničnega vratu.

• herpes zoster in norice pri otrocih - z varicella zoster, ali virus noric povzroča, je ta vrsta znana kot herpes zoster ali herpes na telesu. Zdravljenje, ki bi moralo biti celovito, pravočasno, pod zdravniškim nadzorom. Dejstvo je, nalezljive herpes na telesu ali ne, lahko najdete v našem članku - skodle je nalezljiva, ali ne?

Vzroki Herpes organa
Tako smo ugotovili, da je herpes na telesu, razen v genitalije, oči, ustnic in nosu krila - a skodle vzrokov, ki so podrobno opisana v tem članku. Torej, zakaj herpes zoster pojavi na telesu? Razlog za njeno manifestacijo se še reaktivacijo noricam. Tudi po okrevanju od norice kot otrok, to grdo virus ostane v živčnega tkiva možganov in čaka na nižje imunitete, da povzročajo ponovne aktivacije. Torej, herpes na telesu pogosto pojavi pri starejših ljudeh, ljudje zelo oslabljen zaradi drugih bolezni po globoki čustveni ali pretirano telesnim naporom ali hudo podhladitve. Dejavniki, ki prispevajo k reaktivacijo herpes zoster organa:

• hude kronične bolezni, ki zavirajo imunski sistem, bolezni jeter, tuberkuloza, diabetes, dolgotrajno uporabo peroralnih kortikosteroidov.
• Rak po zdravljenju s kemoterapijo ali obsevanjem.
• Bolezni krvi in
• Daljši hipotermija, podhranjenost, fizična in psihološka preobremenitev

• vzrok za herpes na telesu lahko služi kot hude telesne poškodbe.

Simptomi herpes organa
Prva oseba doživlja prebavne bolezni, rahlo povišana telesna temperatura, splošno slabo počutje, bolečine po vsem telesu, še posebej v prihodnjih herpesom lezij, pogosto vzdolž perifernih živcev. Značilno je, da to obdobje traja štiri dni, z različno intenzivnostjo in simptomov zastrupitve.

Sledi izpuščaj ko tam herpetiformis mehurji na koži ob živce. In ko je razmnoževanje virusa herpes v telesu, se lahko simptomi lahko podaljša na več živčnih deblih. Priljubljen lokalizacija pasavca je projekcija medrebrne živcev, trigeminalnega živca v obraz, včasih izpuščaj na stegnih in na genitalije. Izpuščaj spominja mehurčkov, ki se nahajajo na stisnjeni pordelo kožo znotraj mehurčkov vsebuje serozne tekočine.


V mestih je pekoč izpuščaj, zelo močna bolečina prystupopodibni vegetativnega značaja, slabše ponoči. Včasih se simptomi motenj herpes Telesni značilna taktilno občutljivost na območjih živca škode - na obrazu, oculomotor živcev, ude in trebuh, mehurja mišice zapiralke. Kakor hitro upade vročični temperaturo in zmanjšalo simptome zastrupitve, izboljšuje splošno stanje pacienta. Za več informacij o simptomih herpesa zostra preberite članek.

Resnost pojavu bolezni, je v veliki meri določi država človeškega imunitete odvisen od zdravstvenih težav in lokalizacija virusa v telesu. Simptomi so značilna močna bolečina in različno trajanje toka - živčni poškodbe glave in obraza, ko prizadeta veke in roženice očesa.

Zdravljenje herpesa organa
Preberite več o:
• Tinea herpes je nalezljiva, ali ne?
• skodle, vzroki
• Maze herpes na ustnicah
• Tinea versicolor - simptomi, zdravljenje, posledice
• Kako hitro pozdravi herpes na ustnicah

Ko se začne bolečina in telo prekrito z mehurji, ki srbeča, srbeče, in pečemo v trebuhu, ljudje, ki iščejo odgovor na vprašanje - kako hitro zaceli herpes na telo? Zdravljenje katere koli bolezni in okužbe, herpes, vključno, odvisno od starosti bolnika, prostranost prizadeta območja resnost kliničnih simptomov, in kar je najpomembnejše, je treba dajati zdravnik. Če imate herpes pri otrocih na telesu, na obraz ali okončin, simptomi in zdravljenje je enak kot pri odraslih. Vendar pa so vzroki teh poškodb govorimo o lajšanju celično imunost na otroka in da bi bilo treba preučiti endokrinologi, imunolog, nalezljive bolezni.

• Prvi imenovani antiherpetic droge ustno ali celo injekcij - kot so aciklovir, Valtrex, Zovirax, Viroleks.
• Ta zdravila le v obliki mazila in kreme so namenjeni tudi za zdravljenje kože, pa tudi vera gel Merz Serole, Bonafton lahko panavir uporabijo kot kremo pomoči Depantenol. Preberite naš članek o najboljših mazilo herpes na ustnicah, so primerni za zdravljenje koli in herpes simplex in herpes zoster, ki povzroča pasovec in genitalni herpes.

• Pod nobenim pogojem se ne sme uporabljati katero koli glukokortikoid z herpes mazilo na telesu, hormonov zdravljenje herpesa je zelo nevarno. Ko kupite nobenih mazil, vedno preučiti strukturo in navodila pazi celo uporabite zunanja orodja za hormone. On je mogoče najti nevarnosti hormonskih mazila za luskavice in drugih kožnih bolezni v našem članku, tukaj je skoraj popoln seznam vseh mazil, ki vsebujejo hormone.

• Kot anestetiki se uporabljajo geli in mazila s paracetamol z lidokaina, naproksen in nesteroidna protivnetna zdravila - ibuprofen, kot antipiretik - paracetamol.
• Pomembno je, da se ohrani obdobje bolezni, in v nekaterih primerih, da stimulirajo imunski sistem. Imunomodulatorji, kot Polyoxidonium, Cyclopheron itd se lahko dodeli le po presoji zdravnika nekatere sheme. Vitamin s herpesom organu je treba, predvsem vitamina C, A, B in E.

Pravočasno in pravilno ujema celovito obravnavo pasavca - ključ do hitro okrevanje. Vendar pa je treba zavedati, da pogosto po zdravljenju herpesa na telo za dolgo časa hranijo nekaj bolečin za 1-1,5 mesecev, je drugačne vrste nevralgije in občutljivosti motenj. Zelo pogosto simptomi nevralgijo dolgo shranjeni pri starejših.